Biuletyn Informacji Publicznej
USTAWIENIA WIDOKU

Rozmiar tekstu:

Dla słabowidzących:

Mapa serwisu

Wersja tekstowa

Słownik skrótów

Biuletyn Informacji Publicznej
ul. B. Chrobrego 106 A | 55-200 Oławatel.: 71 313 76 54

Deklaracja dostępności

Biuletynu Informacji Publicznej

Żłobka Miejskiego „Poranek”

w Oławie

Żłobek Miejski „Poranek” w Oławie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony
internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej bip.zm.olawa.ig.pl/webcm
• Data publikacji strony internetowej: 2016-04-15
• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-03-27

Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem:

  •  dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować;
  • część plików nie jest dostępna cyfrowa; 
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

Przygotowanie deklaracji dostępności:

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Dyrektor Żłobka Miejskiego „Poranek” w Oławie
Adres: Żłobek Miejski „Poranek” w Oławie, ul. B. Chrobrego 106 A, 55-200 Oława
E-mail: zlobek.olawa@poczta.fm
Telefon: 71 313 76 54
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony
internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia żądania.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia żądania. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna

  • Budynek żłobka jest dwukondygnacyjny. 
  • Do budynku prowadzą w sumie trzy wejścia. Dwa wejścia, usytuowane w tylnej części budynku, nie są dostosowane do osób niepełnosprawnych, prowadzą do pomieszczeń konserwatora i pomieszczeń kuchni (obierak) skąd schodami można dostać się do szatni, pomieszczeń gospodarczych i pomieszczenia właściwego kuchni. Wejście główne ogólnodostępne posiada podjazd dla wózków inwalidzkich.
  •  Drzwi do holu wejściowego/wózkarni otwierają się automatycznie. Wejście pomiędzy holem wejściowym/wózkarnią a holem głównym zabezpieczone jest instalacją domofonową. Drzwi oznaczone są kontrastową taśmą.
  • Wewnątrz budynku na parterze znajdują się trzy grupy dziecięce. Do jednej grupy oraz gabinetu dyrektora żłobka i intendenta, znajdujących się na piętrze, prowadzą schody wyposażone w poręcze.
  • Pierwszy i ostatni stopień schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
  • W budynku nie ma dźwigu osobowego, ani platformy przyschodowej.
  • Budynek nie posiada toalety przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych.
  • Placówka nie dysponuje tyflomapą.
  • Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń kontrastowych czy w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  
  • Ze względu na lokalizację placówka nie posiada miejsc parkingowych ogólnodostępnych. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem istnieje możliwość zaparkowania samochodu na ulicy ogólnodostępnej. W odległości 50 m od budynku żłobka znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
  • Dopuszcza się prawo wstępu do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem po wcześniejszym ustaleniu z dyrektorem lub osobą go zastępującą godziny i miejsca wizyty osoby z niepełnosprawnością.

Dostępność komunikacyjno – informacyjna.

  • Budynek nie jest wyposażony w pętlę indukcyjną. 
  • Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.